O autorce

Dorota Kościukiewicz-Markowska

     „Trudno mi pisać o sobie samej, ale myślę, że wnikliwego czytelnika może interesować także i postać samego autora. Jestem ekonomistką, jak widać, niepracującą w zawodzie. Wszystkiego nauczyłam się sama, podążając zawsze tylko i wyłącznie za głosem swojego serca. W obecnej pracy zawodowej, z którą związana jestem już blisko 10 lat, nie idę na żadne kompromisy i robię tylko to, co lubię. Kształci mnie przede wszystkim przyroda. Natura z jej wielobarwnością, zaskakującą ilością kolorów i fenomenalnym łączeniem odcieni, jest dla mnie najlepszym źródłem inspiracji. Przystaję i wsłuchuję się w kolor morza, zapach polnych kwiatów, a potem tylko próbuję oddać to uczucie podczas tworzenia.

     Doświadczenie w pracy jako wizażysta zdobywałam podczas mojej siedmioletniej przygody w Meksyku. Wiele różnych fantastycznych dla mnie zbiegów okoliczności stworzyło warunki, do tego bym mogła pracować między innymi jako główny wizażysta marki Shiseido na Meksyk, jako dyrektor artystyczny i wizażysta czasopisma Clara oraz przy niezliczonych sesjach zdjęciowych i na pokazach mody. Po powrocie do Polski w 2007 roku zajęłam się malarstwem, czego efektem była wystawa: „Malowane na dwa serca Uśpieni” prezentowana w Berlinie oraz w Szczecinie. Potem zainteresowałam się fotografią. W ten sposób połączyłam wszystkie dotychczasowe pasje. Będąc swego rodzaju człowiekiem-orkiestrą, tworzyłam bajecznie kolorowe sesje zdjęciowe. Ich efekty można było zobaczyć na okładkach ekskluzywnego magazynu „Make-up trendy”, z którym współpracuję już od ich pierwszego numeru.

     Dziś oddaję w Twoje ręce ten album i mam nadzieję, że będzie on ciekawą podróżą po świecie koloru i fantazji, gdzie granica między realnością i bajką zatraca powoli swe kształty, a pojęcie piękna wychodzi poza ogólnie przyjęte schematy. Osobom zainteresowanym odpowiedzią na pytania: „jak zaczęła się moja historia z makijażem, skąd się wzięłam w Meksyku a także, dlaczego wróciłam do Polski”, polecam powieść mojego autorstwa pod tytułem „Bez wysiłku” (www.bezwysilku.pl)”

     Więcej informacji na temat Doroty znajdziesz > TUTAJ< .
 

line