O albumie

Pałac  Kolorów. Magia makijażu” to pierwszy album o makijażu autorstwa Doroty Kościukiewicz-Markowskiej. Album ten został wydany w 2012 roku i przy wsparciu marki kosmetycznej Kryolan sprzedał się na całym świecie w nakładzie 5.000 egz.! Aktualnie nakład jest wyczerpany (album jest już niedostępny).

Przepiękne, kolorowe zdjęcia, jedwabny papier, złocone brzegi, tytuł tłoczony złotem, metaliczne tła oraz bardzo wysoka jakość edytorska albumu sprawiają, że jest to luksusowa pozycja, obok której nie można przejść obojętnie.

„Pałac kolorów. Magia makijażu.” to niezwykła książka o makijażu, w której baśń o pięknych księżniczkach staje się namacalną rzeczywistością złożoną z mieniących się barw, fantastycznych tekstur i skrzącego światła. To pozycja dla każdej pani i dziewczyny, która wierzy, że królową może być nie tylko odległa gwiazda filmowa, ale i ona sama. Dzięki „Pałacowi kolorów” oraz przykładom „zwykłych” kobiet, każda z nas może nabrać rozmachu w kreowaniu własnej osobowości…

„Pałac kolorów. Magia makijażu.” to również pozycja dla wizażysty artysty, któremu nieobcy jest dotyk koloru. Przez jego czucie wyraża on siebie w najpiękniejszym akcie tworzenia, jakim jest ozdabianie ludzkiego ciała, a także wydobywanie na światło dzienne jego ponadczasowego piękna. W części Fashion znajdzie on ponad 90 zdjęć, na których makijaż wychodzi poza wszelkie schematy, dowodząc po raz kolejny, że stał się sztuką na równi z malarstwem, muzyką czy rzeźbą. I w tę podróż napełnioną kolorem, kobiecością i magią serdecznie zapraszam.

Dedykuję tę książkę wszystkim tym, dla których pojęcie piękna wychodzi poza ogólnie uznane ramy. Poza kolor, kształt i powierzchowne różnice. Piękno jest wszędzie, wystarczy tylko odnaleźć je w sobie, a potem otworzyć oczy i zobaczyć je w drugim człowieku. – Dorota Kościukiewicz-Markowska

Zdjęcia albumu:

Wybrane zdjęcia z albumu:

line